fbpx
Cegielnia CERAMSUS - Gąsiory i Dachówki

Gąsiory i dachówki

Dachówki i gąsiory produkujemy jedynie w niewielkich seriach na zmówienie i według indywidualnej dokumentacji technicznej. Formowane są maszynowo (na prasach) bądź ręcznie (z form gipsowych) co pozwala nam na uzyskanie trwałego produktu, doskonale dopasowanego do każdej inwestycji.

Dachówki i gąsiory są chyba najbardziej, ze wszystkich ceramicznych wyrobów stosowanych w budownictwie, narażone na działanie żywiołów. Produkujemy je ze specjalnie zmodyfikowanej masy ceramicznej. Również w tym przypadku udaje nam się zachować konsekwentną politykę produkowania z własnych surowców: całość masy: glina, piasek i szamot, pochodzi z naszych własnych zasobów. Produkowane przez nas dachówki i kształtki dachowe przechodzą liczne testy abyśmy mogli zapewnić naszych Klientów o ich trwałości.

Szkliwa, które stosujemy do zdobienia są za każdym razem indywidualnie komponowane z podstawowych elementów, aby jak najlepiej móc dopasować się do oryginału.

To wszystko sprawia, że proces produkcji bywa dość żmudny i trwa dłużej niż w przypadku innych wyrobów. Tak jak samo formowanie nie nastręcza żadnych trudności, dochodzenie do odpowiedniego koloru, przeźroczystości i połyskliwości szkliwa, wymaga wielu prób metodą kolejnych przybliżeń. Każde przybliżenie wymaga wypalenia kolejnych próbek, a następnie porównywania ich w rożnych warunkach oświetlenia, do przesłanego wzoru.

Jeżeli czytając tekst powyżej czują Państwo raczej ekscytację niż znudzenie to zapraszamy do zapoznania się z ostatnio wyprodukowanymi przez nas gąsiorami i dachówkami:

Tym razem nie będzie wzornika kolorów, tabeli z podstawowymi wymiarami, ani zapewnień o natychmiastowej dostępności. Będzie za to obietnica, że dołożymy wszelkich starań aby zamówiony przez Państwa wyrób był nie do odróżnienia od oryginału i doskonale pasował w miejsce dla niego przeznaczone.

Oto jak wyglądają nasze dachówki w konkretnym zastosowaniu konserwatorskim:

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta to zapraszamy do kontaktu. Możesz też kliknąć w ten duży czerwony guzik poniżej albo porozmawiać z nami na czacie.

A może do pracy, którą planujesz, potrzeba Ci będzie kształtek konserwatorskich?