fbpx
kształtki konserwatorskie

Kształtki konserwatorskie

Formowane i wypalane przez nas w piecu kręgowym Hoffmana kształtki konserwatorskie do renowacji zabytków zdobyły sobie sporą renomę wśród europejskich konserwatorów. Tylko w 2019 roku, prócz Polski, wysłaliśmy nasze wyroby do Danii, Niemiec, Holandii, Belgii, Czech, Francji i na Łotwę.

Wystarczy skorzystać z formularza, aby zostawić nam zapytanie, a odezwiemy się z kosztorysem albo (co bardziej prawdopodobne), by dopytać najpierw o kilka szczegółów. Dorabiamy kształtki według starych wzorów, ale nie boimy się też wyzwań współczesności. Współpracowaliśmy i współtworzyliśmy tak ambitne założenia projektowe i architektoniczne jak Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki w Toruniu czy Pawilon Wyspiańskiego w Krakowie.

Próbując dociec jak wiele różnych wzorów kształtek konserwatorskich wyprodukowaliśmy przez te wszystkie lata, poddaliśmy się gdy liczba przekroczyła tysiąc. Nie chwalimy się tym bezpodstawnie. Dzięki ogromnej różnorodności zamówień, które do tej pory zrealizowaliśmy, istnieje spora szansa, że klika-, kilkadziesiąt sztuk kształtki, która potrzebna jest natychmiast, będzie czekała na Państwa w naszym magazynie.

Przykładowe realizacje:

A tu można zajrzeć w kulisy i zobaczyć w jaki sposób formujemy kształtki konserwatorskie. Oczywiście poniższe zdjęcia nie wyczerpują wszystkich technik, których używamy.


Wzornik naturalnych kolorów kształtek konserwatorskich:

Wszystkie produkowane przez nasz kształtki konserwatorskie możemy szkliwić i wypalać w piecu elektrycznym. Dostępne “od ręki” kolory szkliwa to zielony i brąz, każdy w trzech podstawowych odcieniach konserwatorskich. Gdy zaistnieje konieczność jesteśmy w stanie dobrać szkliwo do każdego zamówienia, korzystając przy tym z najbardziej zaawansowanych metod takich jak spektrometria.

Oto jak wyglądają nasze kształtki w zastosowaniu konserwatorskim:

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta to zapraszamy do kontaktu. Możesz też kliknąć w ten duży czerwony guzik poniżej albo porozmawiać z nami na czacie.

Skoro przeczytałeś i obejrzałeś tą stronę to może zainteresujesz się naszymi cegłami gotyckimi? Mamy się czym pochwalić!