fbpx
Cegielnia CERAMSUS - Płytki

Płytki elewacyjne

Oferowane przez nas płytki elewacyjne klinkierowe wyciągane (ekstrudowane) są z pras próżniowych ze zhomogenizowanej i odpowietrzonej masy ceramicznej naszej receptury. W odróżnieniu od Coca-Coli podajemy jej skład publicznie: to glina i piasek pochodzące z naszych własnych złóż. Pozwala nam to na pełną kontrolę nad przebiegiem całego procesu technologicznego oraz uzyskanego efektu. Płytki elewacyjne wypalane są węglem kamiennym w zabytkowym piecu kręgowym Hoffmana, a efektem tego wypału są tradycyjnie wyglądające płytki o współczesnych parametrach użytkowych.

Taki sposób produkcji (od formowania, przez suszenie w kontrolowanej atmosferze, aż do wypału) gwarantuje, że nasze płytki pozwalają inwestorowi na uzyskanie naturalne wyglądającej ściany czy elewacji. Dodatkowo nasze płytki są niefazowane (nie mają ściętych krawędzi), a obłożona nimi powierzchnia, przy odpowiednim, głębokim, fugowaniu jest nie do odróżnienia od ceglanego muru. Specyficzny dla pieca kręgowego Hoffmana rozkład temperatur i możliwość kontroli atmosfery wypału, skutkuje powstaniem, charakterystycznej dla naturalnej ceramiki, gry kolorów i wymiarów. Naszych płytek nie układa się przy użyciu plastikowych krzyżyków.

Dzięki temu nasze płytki elewacyjne doskonale nadają się do licowania ścian zarówno w nowo powstających budynkach, jak i we wszelkiego rodzaju renowacjach i rekonstrukcjach obiektów zabytkowych bądź historycznych.

Poniższa tabela przedstawia naszą standardową ofertę:

WyróbDługość (mm)Szerokość (mm)Grubość (mm)Waga (kg)Zużycie na 1m2Deklaracja zgodności
płytka elewacyjna25065150,552pobierz
płytka elewacyjna 25069150,5250pobierz
płytka elewacyjna narożna 250/12065150,7 pobierz
płytka elewacyjna narożna 250/12069150,8 pobierz

Poniżej znajdą Państwo wzornik kolorów i faktur lica naszych płytek elewacyjnych:

Jeżeli udało się nam zainteresować Państwa naszą ofertą, zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Oczywiście powyższy opis jest jedynie częścią naszej oferty, a podane wymiary płytek mogą się zmieniać według Państwa potrzeb. A może zainteresujemy Was naszymi cegłami klinkierowymi?