fbpx
Cegielnia CERAMSUS - Klinkierowe Płytki Posadzkowe

Klinkierowe płytki posadzkowe

Nie ma chyba osoby, urodzonej i wychowanej w centralnej Europie, która przez cały okres swojego życia nie zetknęła się z klinkierową posadzką: w kuchni, w ratuszu, kościele, starej kamienicy czy nowej hipsterskiej knajpie.

Klinkierowe płytki posadzkowe charakteryzują się najwyższą wytrzymałością na warunki atmosferyczne. Oto proponowane przez nas sposoby ich eksploatacji: można na nich leżeć, siedzieć, można po nich chodzić, biegać, jeździć i parkować na nich samochód. Można jeździć po nich rowerem, hulajnogą i segway’em.

Takie klinkierowe płytki posadzkowe produkujemy standardowo:

WyróbDługość (mm)Szerokość (mm)Grubość (mm)Waga (kg)Deklaracja zgodności
płytka posadzkowa200200201,8pobierz
płytka posadzkowa200200302,65 pobierz
płytka posadzkowa200200403,55 pobierz
płytka posadzkowa250250405,50 pobierz

Oczywiście są to jedynie najpopularniejsze wymiary. Jak zawsze zapraszamy Państwa do kontaktu. Można zapytać o konkretną płytkę np. o innym kształcie: sześciokąt, ośmiokąt? Z przyjemnością postaramy się pomóc.

Nasze klinkierowe płytki posadzkowe wyciągane są z próżniowych pras ceramicznych, delikatnie i powoli suszone i wypalane węglem kamiennym w piecu kręgowym Hoffmana. Pozwala to na uzyskanie wyrobu, który wygląda rustykalnie i jednocześnie stanowi spójny i jednolity system posadzkowy.

Oto wzornik naturalnych kolorów i faktur uzyskiwanych przez nas w wypale węglowym:

Oczywiście płytki możemy też poszkliwić. Używamy do tego specjalnie stworzonych przez nas szkliw skaleniowych, które umożliwiają wieloletnią eksploatację bez obaw o zarysowania i bez konieczności ciągłej, uciążliwej konserwacji.